Ubezpieczenia komunikacyjne – czym jest Auto Assistance

Na drodze mogą wystąpić różnego rodzaju sytuacje. Nie wszystko jesteś w stanie przewidzieć. Niejednokrotnie może zdarzyć się tak, że w wyniku usterki pojazdu nie jesteś w stanie kontynuować jazdy. Co zrobić w takiej sytuacji? Rozwiązaniem może być ubezpieczenie Auto Assistance!

Auto Assistance – co to takiego? 

Auto Assistance to ubezpieczenie, dzięki któremu możesz otrzymać pomoc drogową już w pierwszych chwilach po zdarzeniu. W ramach tej polisy ochronie podlegają kierowca, ale również pasażerowie. Na drodze może wydarzyć się dosłownie wszystko. Lekka stłuczka, wypadek lub zwyczajnie awaria jakiegoś układu w samochodzie. Auto Assistance to zabezpieczenie w przypadku wystąpienia tego rodzaju problemów komunikacyjnych.

Czy warto wykupić ubezpieczenie Auto Assistance? 

Kryzysowa sytuacja wiąże się z nerwami, które nie sprzyjają logicznemu myśleniu. Aby uniknąć takich problemów, warto zabezpieczyć się na taki wypadek. Auto Assistance to ubezpieczenie komunikacyjne nieobowiązkowe. Kierowcy nie muszą go wykupywać, jednak istnieje kilka zalet jego posiadania. 

Kierowcy po wykupieniu ubezpieczenia OC nie myślą już o innych polisach. To jednak błąd, ponieważ mogą się one naprawdę przydać w różnego rodzaju sytuacjach. W trasie może wydarzyć się wiele. Możesz oczywiście samodzielnie próbować rozwiązać problem, jednak jak już wspominaliśmy, nerwy nie pomagają podjąć dobrych kroków.

Auto Assistance to ubezpieczenie komunikacyjne, które będzie Cię chronić w momencie wypadku, ale również wystąpienia różnego rodzaju awarii. Ta polisa obejmuje nie tylko holowanie po stłuczce, ale również stanowi ratunek w przypadku braku paliwa czy zatrzaśnięcia kluczyków. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe ma nieco inne warunki korzystania z Auto Assistance. Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). 

Kiedy warto postawić na Auto Assistance?

Oczywiście Auto Assistance jednym kierowcom może się przydać bardziej, innym mniej. Kiedy warto wykupić tę polisę? Jest to szczególnie przydatne ubezpieczenie dla osób, które codziennie dojeżdżają do pracy. Dzięki temu nawet w przypadku wystąpienia problemów otrzymasz szybką pomoc oraz auto zastępcze, którym dotrzesz do miejsca docelowego. Auto Assistance może się również przydać kierowcom, którzy często wyruszają w trasę za granicę. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe w ramach swoich usług oferują również wsparcie tłumacza, zorganizowanie noclegu czy powrót do Polski. Warto również przemyśleć Auto Assistance jeśli posiadasz samochód używany.

About the Author

You may also like these